Bullterrier forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


english bulterrier
 
DomovDomov  GalleryGallery  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Eli QueenBull

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyPo december 28, 2009 5:36 pm

Eli QueenBull

(Quentin Pajar x Unrivaled Blandior)

chovateľ + majiteľ: Marek Banič

Web: http://www.queenbull.eu.sk
Email: MarekBanic@gmail.com

Eli QueenBull A20
Eli QueenBull A23
Eli QueenBull A22
Návrat hore Goto down
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyPo december 28, 2009 5:40 pm

Eli QueenBull A24
Eli QueenBull A21
Eli QueenBull A18
Návrat hore Goto down
spajkačka
junior
junior
spajkačka


Počet príspevkov : 30
Registration date : 16.05.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Eli   Eli QueenBull EmptyPo január 11, 2010 7:51 pm

Ked som toto uvidela tak ma to velmi zarazilo Mad . Tí ktorý ma poznajú vedia prečo. Ja som si od "chovatela" Mareka Baniča kúpila fenku stála 18000Sk, velmi som sa tešila a bola som hlúpa že som nenástojčila na zmluvu. No verila som mu tak nám pekne rozprával a vykreslil svoje psy, že som nad tým velmy nerozmýšlala. No čo ma neskor zarazilo dozvedela som sa, že my zatajil zdravotný stav mojej Ebinky. A teraz má nevivynuté riadne očko a má zlý skus.
Na fenku som si dlho šetrila a som velmi neštastná ked som prišla na to že moja fenka nebude moc byt chovná a "PÁN CHOVATEĽ" nemá o to záujem chcela som nech my vráti aspon dáku čast alebo nech my pomože z jej chrupom lebo tá cena no on sa nezaujíma hlavne, že on može chodit na výstavy.
Ja už neviem čo si mám mysliet som velmy neštastná a smutná. Nech sa na mna nik nehnevá čo teraz napíšem ale nech to vedia všetci: po kratšej dobe som sa dozvedela že jej uhynuli súrodenci a to z důvodu že jeho fena mala Herpes vírus. Ja nechcem nikomu zle ale nech sa niekto nepovažuje za CHOVATELA ked je MNOŽITEL. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Ešte pridám jedno video, asi si poviete ved o šteniatko bolo postarané no bolo ale o jeho problémoch som sa dozvedela až stadeto 3mesiace po kúpe
http://televizia.joj.sk/tv-archiv/zvieracia-klinika/08-03-2009.html?start=37&end=385
Návrat hore Goto down
http://www.sacred.snadno.eu
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyUt január 12, 2010 1:25 am

Drahá ,,spajkačka´´, - tuším Lucia.
Nehnevaj sa ale takéto príspevky tu nepatria. V žiadnom prípade. Je to pošpinenie chovateľa a jeho mena. A už keď tak by bolo určite vhodné sa podpísať riadne, keďže tu uvádzaš celé meno majiteľa tak by to myslím naozaj bolo fér. Je mi naozaj ľúto čo je tvojej Ebynke, žiadne takéto správy o chorých psíkov a ešte k tomu bullíkov ma netešia a ani nikdy netešili. Cena za šteniatko ktoré si si kúpila je určite adekvátna a ku kúpe ťa nikto nenútil. Na zmluve si mala trvať kedže sa jednalo, predpokladám, vtedy o cudzieho človeka pre teba. Ja som takisto žiadal zmluvu od chovateľa pri kúpe, napriek tomu že mi ju oni automaticky neponúkli. Nemali však problém mi ju poskytnúť. Šteniatko bolo krásne a to že mu nevyšli zuby je tak trochu na dlhú diskusiu. Možno si sa o tie zuby nestarala primerane ani ty. A všeobecne u šteniatka a jeho správnom prezúbení ide tak trochu o ,,lotériu´´. Nie si prvá kto si kúpil psa a zuby mu nevyšli. Niektorý zaplatili za šteniatko aj cez 1000eur, osobne takých poznám a bohužiaľ šteniatko sa neprezubylo. Tiež im peniaze nikto nevrátil, napriek tomu že išlo aj o svetoznáme chovateľské stanice. Bohužiaľ nepoznám chovateľa bullíkov ktorý by v kúpnej zmluve garantoval aj správne prezubenie. To sa ani nedá garantovať a ani neviem kto za to ponúka vrátenie peňazí u bulíkov(to však neznamená že to nikto neponúka,len ja o tom neviem!). U iných plemien som sa s tým stretol bežne, pri zlom prezúbení ponúkajú majiteľovi šteňa z ďalšieho vrhu zadarmo, prípadne vrátenie 50 až viac % peňazí. Čo sa týka prikrášľovania, ako majiteľka viacerých psov by si už mohla vedieť že takmer každý si ako sa hovorí: prihrieva svoju polievočku. Nikto si predsa nepovie na vlastného psa že nie je pekný,dobrý ... . Za to snáď ani nejde odcudzovať.
Čo sa týka vyvinutia oka,tak to neviem lebo nepopisuješ čo s nim má. A teda neviem ani či tento problém je genetický, vrodený, od kedy to má, ... . Ale herpesvírus? Robím na veterinárnej klinike už 6 rok a dobre viem, že aj v tich naj chovoch sa herpes vírus vyskytuje. Potvrdzujú to aj výskumy. Nie je to ani dôvod na vylúčenie z chovu! Na to sú vakcíny proti herpes vírusu ktoré chránia šteňa pred týmto vírusom a ty si môžeš dať vyšetriť Ebynku aký titer protilátok ma. Marek tiež nevedel že jeho suka ma herpesvírus-ak ho vôbec mala. O čom ja osobne neviem a je viac iných ochorení, liečiteľných, ktoré, sa podobajú herpesv. Pokiaĺ si teraz niekto myslí že herpesvírus tu obhajujem preto lebo ho ma možno aj moja suka,tak ste na omyle. Môžem vám potom poslať opakovane krvne vyšetrenia na titer protilátok proti tomuto vírusu. Chvalabohu sme sa mu zatiľ vyhli aj napriek venčeniu a stretávaniu sa v parkoch. Ako by ti mal pomôcť z chrupom? Chirurgicky zásah do chrupu je nepovolený! Mareka Baniča by som za množiteľa nepovažoval nakoľko o tom svedčí aj to že si suky z vlastneho chovu necháva,teda verý v ich kvalitu a nemá žiadne 2-3 vrhy ročne! A prečo by nemal s Eli chodiť na výstavy? Veď je to veľmi pekná,klinicky zdravá fena! Prepač, dúfam že som ťa týmto neurazil, neviem ani ako to bolo ale nieje správne takýmto spôsobom ničiť meno chovateľovi a kaziť meno chovnej stanice. Preto som ho skúsil aspoň trochu obhájiť.

P.S: čo sa týka relácie Zvieracia klinika, skus sa opýtať nestranného veterinára čo si o tejto relácií myslí. Možno sa dozvieš zaujímave a smiešne veci. Ktoré tu však nemôžem uviesť nakoľko nepotrebujem žiadne problémy.
V príspevku aj tak skonštatoval veterinárny lekár že oko bude v poriadku a ten problém z hrudnikovými končatinami = 'Laughing' super diagnóza a terapia 'cheers'
S pozdravom Daniel Hrežík

P.S2: Prosím, ďalšie takéto reakcie si treba písať mailom,volať, prípadne osobne možno aj na členskej schôdzi či výstave ale prosím nie tu.
Návrat hore Goto down
spajkačka
junior
junior
spajkačka


Počet príspevkov : 30
Registration date : 16.05.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyUt január 12, 2010 11:49 am

ahoj vůbec som sa neurazila a ked si chcel aj to meno Lucia Havlíčková. čo sa týka tej kliniky mna hnevá najmä to že sa nezachoval správne a nepovedal hned na začiatku že moja fenka mala problémy. Ja som si všimla že očko nemá uplne v poriadku a pýtala som sa či jej netreba dáke kvapky alebo niečo iné a on že nič jej netreba a že sa to napravý no doteraz sa jej to nenapravilo, a o tých nohách som sa dozvedela až z telky, ked som to uvidela tak som sa zlakla či bude v poriadku. Lebo ako som si ju doniesla aktívne chodila na prechádzky a vela behala takže preto som sa bála či bude ok ked vyrastie. A mala by to byt povinost chovatela upozornit nového majitela na problémy psíka Sad . A čo sa týka zubov už som bulíka mala a zuby mal v poriadku a o Ebinkine zuby som sa starala od začiatku no ked má spodnú sánku dost úzku nemala som šancu jej ich napravit asi tak. Ale to je teraz jedno. Sad Aj napriek tomu ju milujem a nedala by som ju preč lebo je to úžastná fena a aj napriek jej hendikepu bola na výstave úspešné nie na síce papierackej ale bola ONE. takže to bude moja výtazka vždy.
Návrat hore Goto down
http://www.sacred.snadno.eu
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyUt január 12, 2010 1:40 pm

Ahoj,
no teraz si nabrala aspoň dobrý smer. U psa nieje podstatné jeho výstavne ocenenie. Marek ti o tom mal poveda´t ale pravdepodobne išlo už vtedy o dokončenie liečby zo strany veterinárov. A preto ti možno ani nič nevravel. A tie labky, Laughing ak chceš tak mi napiš na mail danielhrezik@gmail.com a tam ti niečo napíšem lebo tu to asi nemôžem, ale... Laughing no proste keď si pozrie takýto príspevok niekto z veterinárov alebo skúsených chovateľov tak sa určite trochu posumeje nad tým ako ten vážny problém popisujú a potom ani nestanovia diagnózu Laughing a takéto obviazanie že sa šteňa ani postaviť nemôže Laughing a tie zuby, pri takom klabonose sa čudujem že ich ma Eli perfektné. Je to potom len tvoja nedostatočná informovanosť ak si hneď rátala s perfektným chrupom.
S pozdravom Daniel Hrežík
Návrat hore Goto down
spajkačka
junior
junior
spajkačka


Počet príspevkov : 30
Registration date : 16.05.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyUt január 12, 2010 2:56 pm

Pozor to sa mýliš nerátala som že zuby budú perfektné. U mojho prvého som sa bála aby mu to neprešlo do predkusu lebo ked bol malý tak mal zuby perfektné a kedže viem ako to u bulíkov je zlakla som sa no naneštase aj po prezubení mal zumy dobré. A u Ebi ked bola malá už vtedy som badala že má vačší podkus ale toho som sa nebála lebo som vedela že dorastie a sánka sa dotiahne, no áno mala som pravdu sánka sa dotiahla ale je dost úzka v pomere na vrchnú čast čeluste. A stýmy nohamy ešte raz mne ani nejde o to že snimy niečo mala ak si nepochopil ale o to že my to zatajil a musela som sa to dozvediet z telky. Mne je jedno že vet. nestanovil diagnozu. a oči do nich som jej mala kvapkat až po kým sa jej to nevilieči no povedal že jej nič do neho netreba. Rozumieš. a to ako sa zachoval neni pekné lebo od začiatku vedel že chcem fenku na chov a takto si sám nerobí peknú reklamu, ked sa tak zachoval, dlho som hladala našla som pekné psíky ale chcela som fenku. No a moja dovera bola velká ale aspon som sa poučila.
A som rada že je Eli zdravá a je krásna.
Návrat hore Goto down
http://www.sacred.snadno.eu
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyŠt január 28, 2010 1:30 am

MVP Trenčín 24.01.2010: Výborna 2, res.CAC (rozhodca: F. Szalai)

Eli : Trenčín (17 mes.)
Eli QueenBull P1120145
Eli QueenBull P1120165
Eli QueenBull P1120177
Eli QueenBull P1120177
Návrat hore Goto down
spajkačka
junior
junior
spajkačka


Počet príspevkov : 30
Registration date : 16.05.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyŠt január 28, 2010 9:14 pm

Super gratulujem!!! cheers
Návrat hore Goto down
http://www.sacred.snadno.eu
Danibull
big dog
big dog
Danibull


Počet príspevkov : 132
Age : 35
Registration date : 07.07.2008

Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull EmptyŠt február 25, 2010 12:00 pm

Eli QueenBull Dsc79022
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Eli QueenBull Empty
OdoslaťPredmet: Re: Eli QueenBull   Eli QueenBull Empty

Návrat hore Goto down
 
Eli QueenBull
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Bullterrier forum :: >bulíky a CH.S. :: Feny-
Prejdi na: