-
DUODANUBE – 16.8.2008
Judge: Van Brempt Monique - B
Dogs:
Babby class:
VP – KEVIN COSTNER Asmoddeus
(DAZLIN DARK DEFENCE x HOLYWELL Asmoddeus)
Puppy class:
VP – DODGE Friendly Bulls
(LEO ze Svetovarske zahrady x AVRIL Friendly Bulls)
Junior class:
Excellent 1, CAJC – ANDY WARHOL Vatrova
(BLADE Feira de Santa x QUADI Trojsky kun)
VG2 – CREEPY NIGHT RODE Bullposition
(ACTIVIOR ELECTRA GLIDE x ALISA COMER FROM NORTH BULL)
VG3 – SKY ROCKY Pajar
(Llanwenarth LOVE HURTS x X YVONE Pajar)
Open class:
VG1 – KRATON AKKA LAURENTIA
(EX SE NATUS SOPRANO JEDI x KASJOPEJA AKKA LAURENTIA)
Champion class:
Excellent 1, CAC, CACIB, BOB –
LEGENDARY LEON Timar
(NOSTRETTAP CELTIC STAR AT KILACABAR x HOZA HANKA TIMAR)
Bitches:
Puppy class:
VP – DESTINY Friendly Bulls
(LEO ze Svetovarske zahrady x AVRIL Friendly Bulls)
Junior class:
Excellent 1, CAJC – NELLY NAVARA Timar
(Cwmudalais Marshelsea dai anoth x HOZA HANKA Timar)
Excellent 2 – VÁJU Trojský kuň
(ALL ARISTOCRAT Fransimo Bohemia x XENA Trojsky kun)
VG3 – ALBA White Pit
(BLADE Feira de santa x CHOLANGA Trojsky kun)
Intermediate class
VG1 – ARWEN White Pit
(BLADE Feira de Santa x CHOLANGA Trojsky kun)
VG2 – MERCI Of Canterbury
(Masaryk´s ILLEGAL ILLIA x JULIJANA Trojsky kun)
Open class
Excellent 1, CAC,CACIB – ARIANE White Pit
(BLADE Feira de Santa x CHOLANGA Trojsky kun)
Excellent 2, r.CAC,r.CACIB – BEAUTIFUL BEE BULLWORLD
(Masaryk´s ILLEGAL ILLIA x ROZI BU-AM-STI)
Excellent 3 – SÉBIA Trojsky kun
(Siradella´s Janus Samadhi x QUERO Trojsky kun)
DUODANUBE – 17.8.2008
Judge: Pavol Seman - SK
Dogs:
Babby class:
VP1 – KEVIN COSTNER Asmoddeus
(DAZLIN DARK DEFENCE x HOLYWELL Asmoddeus)
VP2 – SANTOS ARMAGEDON Marcus Urlandus
(Masaryk´s ILLEGAL ILLIA x CASTA Magique Diablesse)
Junior class:
Excellent 1, CAJC – ANDY WARHOL Vatrova
(BLADE Feira de Santa x QUADI Trojsky kun)
Excellent 2 – CREEPY NIGHT RODE Bullposition
(ACTIVIOR ELECTRA GLIDE x ALISA COMER FROM NORTH BULL)
Intermadiate class:
VG – SKY ROCKY Pajar
(Llanwenarth LOVE HURTS x X YVONE Pajar)
Champion class:
Excellent 1,CAC,CACIB,BOB – HERKULES Klopo´s
(BLADE Feira de Santa x Horcsogfalvi Janka)
Excellent 2, r.CAC, r.CACIB - LEGENDARY LEON Timar
(NOSTRETTAP CELTIC STAR AT KILACABAR x HOZA HANKA TIMAR)
Bitches:
Junior class:
Excellent 1,CAJC – VÁJU Trojsky kun
(ALL ARISTOCRAT Fransimo Bohemia x XENA Trojsky kun)
Excellent 2 – ALBA White Pit
(BLADE Feira de santa x CHOLANGA Trojsky kun)
Excellent 3 – NELLY NAVARA Timar
(Cwmudalais Marshelsea dai anoth x HOZA HANKA Timar)
Intermediate class
Excellent1, CAC, CACIB – MERCI Of Canterbury
(Masaryk´s ILLEGAL ILLIA x JULIJANA Trojsky kun)
Open class
Excellent 1, CAC,r.CACIB – BEAUTIFUL BEE BULLWORLD
(Masaryk´s ILLEGAL ILLIA x ROZI BU-AM-STI)
AM-STI)