Bullterrier forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


english bulterrier
 
DomovDomov  GalleryGallery  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 problemy s chicom

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
shadow
baby
baby



Počet príspevkov : 2
Registration date : 25.04.2008

problemy s chicom Empty
OdoslaťPredmet: problemy s chicom   problemy s chicom EmptyPi apríl 25, 2008 4:25 pm

zdrawim mam zopar problemikov s mojim 6 mesacnym bulterierom..

1,da sa bullterrier naucit na nejaky povel aby pustil vec co drzi?.. neraz sa stalo ze som ho nasla ako mi zuje saty, alebo topanky, ci ine veci, ako saleny je ked drzim v ruke plastovu flasu, to sa do nej zahrizne a uplne ju znici.. minule si poranil dasna.. neviem ako ho mam naucit aby pustil nejaku vec, je strasne trvdohlavy.. otec ho proste parkrat poriadne udrie a on to pusti , no potom ako je zvykom u bulikov pomsti sa na niecom inom... da sa naucit ho aby to pustil aj bez toho aby som ho udrela?.. maskrty nezaberaju, lebo ked sa do niecoho pusti zaujima ho iba to..

2,druhym problemom je to ze nechce chodit von, proste videme pred blok a on sa zatne sadne si a nepohne sa.. ked bol trochu lahsi nosila som ho za blok, mame tam luku, asi 300 metrov za blokom, ale teraz ma o 5 kil viac a nepomaha ani stahujuci obojok.. vacsinou ho proste dotiahne po chodniku az na luku, kde vykona potrebu a s radostou bezi domov.. ale musim ho doslova tahat, a labky sa mu pritom suchaju o chodnik.. na maskrty nejde ked je von, a ani na hracky..da sa naucit nejaky povel?, alebo je nejaka ina moznost?
ked s nim idem von je mu jedno ci mam hracku, alebo niečo iné proste sa zasekne a ani sa nehne, keď sme na lúke tam sem tam sa aj zahra a pobeha si.. niekedy sme ho tahali vonku na plastovu flasu, ako ked sme ju stracili a zapukala tak za nou isiel ako saleny... ale je to dost nebezpecne.. a uz si parkrat poranil dasna, takze sa ho to snazime odnaucit.. psich priatelov ma ale neviem mena takze ho takto nemozem lakat vonku.. .. my len sem-tam stretneme hafana.. trosku sa s nim pohra a potom ideme domov.. vonku ani na pamlsky ani na hracky.. ked sme ho ucili ze ma chodit vonku na zachod, tak sme to chceli spravit tak ze pockame ked urobi kopku a potom ho pochvalime a dame mu pamlsok.. s pochvalami to islo celkom dobre, ale pamlsok.. doslova sme sa mu ho snazili nanutit.. proste nie..

3,chcela som sa este opytat na jedno.. mame doma okrem hafana (6 mes) aj asi 3 rocneho papagaja.. pes ho neznasa, hafan je u nas sice len mesiac ale tie vztahy niesu normalne, stale sa ju snazi zjest, doskakuje na klietku, a ked ju pustim nech si polieta po izbe je ako zmyslov zbaveny.. lorika(papuch) sa ho zo zaciatku nebala, ale ked stale skace na klietku a len co ju zbada utoci zmenila nanho nazor.. staci ze ju zbada, alebo ze ona zaskrieka a uz je pri nej.. ma klietku asi meter nad zemou, takze ma k nej dobry pristup a ked vojde do izby hned ju vidi.. da sa to nejako odnaucit, alebo prestane aspon pokusat sa ju zjest?.. vzdy ked vojde do izby sadne si pod klietku a steka, alebo narieka.. potom zacne blaznit, skakat a musime ho vyniest von.. neviem co robit..

4,a mam este jednu otazocku.. naucili sme ho povel sadni a viac menej aj lahni.. ale ked mu dame povel sadni najprv sa pozrie ci mame odmenu a az potom si sadne.. ked sme ho to ucili tak vzdy odmenu videl.. nie je to v tom?.. ako ho to mam naucit aby si sadol aj ked nemam odmenu.. mala som davnejsie psika a pri nom som proste vysadila odmeny, tak ze nevedel ci dostane alebo nie.. davala som povel a raz odmenu a raz nie.. ale tento... dam povel- odmena.. dam povel pozrie ci mam odmenu nie tak caka.. ale povel nesplni..

5,a este na moju mamu strasne reaguje.. ako nas pekne privita ale na moju mamu stale steka a doskakuje.. staci aby mala nieco v ruke a uz utoci.. a ked zvysi hlas tak sa rozsteka a rozbehne sa za nou.. ked vezmem do ruky tu istu vec ako mala ona.. je pokojny, takze neviem .. ako ona sa mu aj prihovara, aj sa od nej necha pohladkat a posluchne ked da povel a ma pamlsok.. no inak je agresivny a parkrat ju uz uhryzol..

problemy s chicom 2424569847652fdd23d0xu9.thproblemy s chicom 242456495125089b5838cx9.th
to je moja potvora..
Návrat hore Goto down
zuzupes1
baby
baby
zuzupes1


Počet príspevkov : 4
Age : 39
Registration date : 29.04.2008

problemy s chicom Empty
OdoslaťPredmet: Re: problemy s chicom   problemy s chicom EmptyPo máj 05, 2008 11:23 pm

Ahoj shadow,
pokúsim sa aspom trošku odpovedať na otázočky, ale je to len môj osobný názor a skúsenosť od mojho hafana.

1. my sme mali podobný problém, Pallaska nechcela púšťať, píšeš že bitka, ale to u bulíka moc nemá zmysel. Je to ako dieťa, keď ho čosi zaujme, ťažko ho od toho odtiahneš. A dieťa by si tiež mlátil? Treba prísť na to, čo ho zaujme viac ako tá vec ktorú momentálne drží. Určite dačo bude. Napríklad saláma, dáka oblúbena hračka, dačo smradlavé, napríklad sušené plúcka, proste treba prísť na to čo miluje a tým ho odpútať a hneď ako pustí dať povel pusť a dať odmenku a stráááááááááááášne moc vychváliť. a takto stále, a vyhladávať také situácie. napríklad aj keď sa len hráte a má dačo čo ho niako moc nezaujmá, tak aj vtedy ho to učiť takýmto spôsobom, on si to zapamätá. Hlavne trpezlivosť a ešte väčšiu tvrdohlavosť ako má on!

2. zas by som volila dačo podobné ako hore. Proste zistiť čo miluje a tým ho lákať. napríklad pískacia loptička, dáky skvelý pamlsok - napadli ma olomoucke syrečky. a skúšať, radovať sa keď idete von, robiť mu zábavku. Proste ho moc motivovať.

3. mali sme podobnú skúsenosť s morčaťom. po roku si ho prestala všímať. dosť to trvalo, no teraz okolo klietky prejde a nevšíma si. no je pravda keby je morča na voľno tak verím že by bolo po ňom. Dakto mi raz povedal že ak bulíka od malička neučíš na iné zvieratá, už ho to potom nenaučíš. tak neviem. ale nám pomohlo, vždy keď skočila do klietky Pallaska, tak sme na ňu strekli vodu. Po par razoch prestala a už to nerobí. Takže jedine asi čas a trpezlivosť a papagája púšťať keď tam neni hafan.

4. odmenu by som držala v zavretej dlani. buď by tam bola, alebo nie, pes by nevedel či tam je alebo nie, tak by radšej spravil povel. a na striedačku davať a nedávať.

5. by som riešila s dákym moc skúsenejším, dákym výcvikarom - radšej sa spýtaj a poraď z viacerými a sprav si svoj záver.

Držím palce aby sa všetko podarilo a radím aby si začal/a konať čo najskôr. Bulík je skvelý pes, milujúci, oddaný, múdry, ale ak nie je správne vedený aj nebezpečný pre ľudskú svorku.

Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.kralovstvobullterierov.eu
Lolkaa
adult
adult
Lolkaa


Počet príspevkov : 60
Age : 36
Location : Senica, SVK
Registration date : 11.10.2008

problemy s chicom Empty
OdoslaťPredmet: Re: problemy s chicom   problemy s chicom EmptySt november 05, 2008 10:57 am

Ahoj,

no to mi je luto, ze mate taketo vztahy s havanom.

jednoznazne CVICAK a nic ine
... naucite sa spolocnemu porozumeniu pod odbornym dozorom !!!

istotne to pojde.
S pozdravom ivkaa
Návrat hore Goto down
http://www.bullivaris.sk
shadow
baby
baby



Počet príspevkov : 2
Registration date : 25.04.2008

problemy s chicom Empty
OdoslaťPredmet: Re: problemy s chicom   problemy s chicom EmptySo január 17, 2009 9:31 pm

dakujem za reakciu..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





problemy s chicom Empty
OdoslaťPredmet: Re: problemy s chicom   problemy s chicom Empty

Návrat hore Goto down
 
problemy s chicom
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» problem s chicom

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Bullterrier forum :: >fórum :: Rady a nápady-
Prejdi na: